domki apartamentowe morska zatoka

Plaża

Plaża w Dąbkach Plaża

Szeroka, czysta i piaszczysta plaża w Dąbkach zachęca do spacerów i kąpieli morskich oraz słonecznych. W czasie wakacji przy każdym zejściu stacjonują ratownicy WOPR. Przy zejściach są toalety oraz można zakupić coś do picia i jedzenia. Co najważniejsze – na plaży, mimo dostępnych udogodnień, nie ma tłumów, które mogą przeszkodzić w letnim relaksie. 2-kilometrowa plaża to również dobre miejsce dla rybaków – spotkać można tam wiele cumujących łodzi.

Ścieżki rowerowe

Ścieżki rowerowe w okolicy Ścieżki rowerowe

Dąbki to świetna baza do wycieczek rowerowych. Można dostać się fantastycznymi trasami do Jarosławca po drodze mijając Darłówko kierując się w stronę Wicia. Po drodze można podziwiać po jednej stronie morze, a po drugiej jezioro. Natomiast w drugą stronę możemy dojechać do Łaz, a z stamtąd już do Mielna.

Jezioro Bukowo

Jezioro Bukowo Jezioro Bukowo

Jezioro bukowo to była zatoka Morza Bałtyckiego, które zostało odcięte od morza piaszczystą mierzeją. Kanał Szczycki łączy morze z jeziorem. Jest to raj dla wędkarzy.

Przystań Żeglarska

Przystań Żeglarska Przystań Żeglarska

Na jeziorze Bukowo znajduje się przystań żeglarska. Można tam zacumować własną żaglówkę, jacht, łódź i inny sprzęt pływający. Oferowane są rejsy łodzią Milka po jeziorze. . Znajduje się tam również szkoła oraz wypożyczalnia sprzętu do windsurfingu. W okresie wakacyjnym na przystani organizowane są przez Gminę Darłowo różne festyny i koncerty. Co roku jest wspólne gotowanie zupy rybnej